Jak bezboleśnie popełnić samobójstwo?

Szukasz sposobów jak najłatwiej popełnić samobójstwo? Bez możliwości odratowania przez lekarzy. Żeby było bezboleśnie. Jak się zabić? Krótko. Rzeczowo.

Collegiate Cocktail

To już postanowione. Wybierasz samobójstwo. Już tylko chwile dzielą Cię od tego momentu. Czas zwalnia gdy o tym myślisz. Śmierć z każdą chwilą to staje się coraz bardziej realna. Z niewyjaśnionych powodów zaczynasz czuć jednak tą dziwną ulgę i jesteś coraz bardziej spokojny, ponieważ wiesz, że to Twoje ostatnie chwile. Znalazłeś w końcu rozwiązanie Swoich problemów. Tak. Tak właśnie czuje się ktoś, kto rozwiązał już swoje problemy. Jakie by nie były…

Wiem, że te problemy Cię przytłoczyły. Wiem, że sobie z nimi nie radzisz. Jednak czy to uczucie na chwilę przed śmiercią nie jest jednym z najlepszych? Chcesz je powtórzyć? Masz szansę. 

Nie będę pisał o statystykach, że co roku zbyt wiele młodych osób odbiera sobie życie, bo nikt im nie chciał (lub nie umiał) pomóc. Co Cię obchodzą inni – masz wystarczająco Swoich spraw. Nie miałem nigdy na poważnie myśli samobójczych, więc nie powiem Ci, że Cię rozumiem. Domyślam się tylko, że czujesz się sfrustrowany i rozczarowany – światem, rodziną, życiem i masz do tego dobre powody. Więc przestań wreszcie myśleć o innych i zrób coś tylko dla siebie – poczuj się jeszcze raz tak wspaniale jak wtedy, gdy pomyślałeś, że znalazłeś rozwiązanie problemów w samobójstwie. Ten dziwny spokój. Ciepło na sercu. Ulga. I jeszcze raz. I następny…

Nie myśl o tym, że masz jeszcze szansę czuć się tak wspaniale każdego dnia. Skup się na tym jednym razie. Być może pierwszym. Być może nigdy nie czułeś się dobrze. Więc teraz jest na to czas. Zasługujesz chociaż na tą jedną chwilę szczęścia. Bądź egoistą – jeden raz Ci wolno. Pomyśl o sobie. Poczuj się szczęśliwy. Bo możesz.

Jak? Wystarczy znaleźć alternatywne rozwiązanie. Proste? Prawie nigdy! Gdyby było proste, to nie czytałbyś tego wpisu. Pod tymi numerami znajdziesz jednak pomoc, dzięki której będziesz mógł znów poczuć się wspaniale. I jeszcze raz. I następny. Kiedy chcesz. Bo na to zasługujesz. Bo możesz. Zrób to dla siebie. Chociaż raz pomyśl o sobie i zadzwoń.

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
800 112 800Telefon Nadziei dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

 

Więcej o tej akcji pod linkiem.

Reklamy

19 responses to “Jak bezboleśnie popełnić samobójstwo?

   • Niestety nie 😦 gdy ktoś myśli o samobójstwie,nie myśli o dłuższej drodze… Długa nieszczęśliwa drogę przeszedł ktoś,kto już zdążył zebrać się na odwagę i w ten sposób zakończyć swój żywot. To nie dzieje się „ot tak”, to też proces,który można dostrzec,gdy jest się blisko… Choć pewnie wiele z tych osób właśnie jest samotnych… To temat rzeka,nie zamykalabym go w kilku zdaniach…

   • Jasne, zgadzam się, że nie można go streścić w kilku prostych zdaniach. Dodam więcej – tego tematu nie da się w ogóle całego ogarnąć. Jednak ta akcja ma wielki sens – może kiedyś, w odpowiednim czasie i odpowiednich okolicznościach ktoś, kto w wyszukiwarkę wpisze frazę „jak bezboleśnie popełnić samobójstwo” trafi na ten wpis i pomyśli sobie „może to było przeznaczenie, że myśląc o samobójstwie trafiłem akurat tutaj”. Może zadzwoni i znajdzie pomoc. Jeśli mielibyśmy pomóc chociaż jednej osobie, to warto.

   • Po co umierać? O wiele przyjemniej jest żyć po swojemu – to daje zdecydowanie więcej satysfakcji.

   • Po swojemu? To raczej na bezludnej wyspie można żyć. W społeczeństwie wolnością jest dobrowolne poddanie się obowiązującemu prawu, a to z po swojemu niewiele ma wspólnego (pozdrawiam ZUS). Po swojemu to rownież prawo do decyzji jak długo i jak zejść.

   • Wszędzie są rzeczy, na które nie mamy wpływu, ale nie musimy przecież stawiać ich w centrum naszego życia.

  • Każdy problem da się rozwiązać. Czasami my nie widzimy tego rozwiązania – po to właśnie są takie telefony – osoba po drugiej stronie pomoże nam dostrzec rozwiązanie, które zostało zakryte przez emocje i stres. To nie wstyd korzystać z profesjonalnej pomocy.

 1. Spodziewałem się czegoś zupełnie innego, kiedy zobaczyłem tytuł. Przyznam, że trochę się zaniepokoiłem, bo taki wpis na Twoim blogu? Bałem się, że coś się stało – pozytywne zaskoczenie. Powinno być więcej takich akcji.

 2. Na samym początku, po kilku słowach miałem bardzo mieszane uczucia. Bo z samobójami miałem trochę do czynienia, jednak po przeczytaniu wszystkiego, uznaje ten tekst z użyteczny i dobry. Jednak warto wszystko do końca czytać 👍

 3. Piękny, mądry tekst! Dzięki! Oby trafił do jak największej ilości zrozpaczonych ludzi i pomógł im odnaleźć sens, spokój, radość z każdej chwili życia, z każdego oddechu…
  Pozdrawiam serdecznie i dziękuję, że odwiedziłeś mój blog 🙂
  Emilia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s